ajax loader
10 zdjęć

Abu Dhabi, stolica ZEA

główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri

Abu Dhabi, stolica ZEA

Czas trwania wyprawy: 7-8 godzin
ID wycieczki: 57
Cena od 140 USD

Abu Dhabi: Prywatna wycieczka po mieście z polskim przewodnikiem

Wybierz się na zwiedzanie najważniejszych miejsc w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich; wyprawa obejmuje między innymi zwiedzanie Wielkiego Meczetu Sheika Zayeda, Parlament kraju, Stara forteca Qasr Al Hosn, luksusowy hotel Emirates Palace, główna promenada Corniche, Wyspa Yas, oraz fotostop przy Parku Ferrari.

Przy okazji usłyszysz wiele opowieści o Sheiku Zayedzie, który uznawany jest za osobę niezwykle zasłużoną dla rozwoju Abu Dhabi i Emiratów i dlaczego jest nazywany "baba Zayed" (tatuś Zayed). Dowiesz się również jak wyglądało życie w tym mieście zanim odkryto tam złoża ropy naftowej. I zobaczysz, dlaczego Abu Dhabi jako miasto bardziej podoba się Polakom niż Dubaj. 

Czas startu: 9:30-11.30, zależy od pory roku  (odbiór uczestników z hotelu)
 
Czas trwania: około 7-8  godzin
 
Szczegóły powrotu: powrót do miejsca startu, do wskazanego hotelu.
 

Szczegółowy opis

Abu Dhabi jest najwiekszym emiratem w kraju oraz miastem, które zostało wybrane na stolicę ZEA. Miasto to położone jest w odległości około 1 godziny jazdy samochodem, więc już w drodze do Abu Dhabi dowiesz sie wiele o tym mieście, jego historii i dlaczego mówi się Abu Dhabi, a nie Abu Zabi, jak często błędnie nazywa się to miasto.

Zobaczysz historyczne atrakcje oraz dowiesz się, jak Abu Dhabi wyglądało przed odkryciem złóż ropy naftowej w 1956 roku. Będzie to wspaniała okazja by poznanić zarówno nowoczesną jak i tradycyjną stronę tego tętniącego życiem i pieniędzmi miasta. Podczas wycieczki po mieście będzie wiele okazji do wykonania zdjęć, podziwiania widoków oraz wysłuchania wielu ciekawych opowieści przewodnika. 

Pierwszym punktem wycieczki będzie Wyspa Yas, gdzie znajduje się Tor F1 i Ferrari World. Po krótkim foto stopie przy tych atrakcjach ruszamy na wyspę Abu Dhabi, gdzie położone jest centrum miasta. Przejedziemy przy lasie drzew namorzynowych, który rosnie przy głównej ulicy miasta. Będziemy też przejeżdżać wzdłuż przepięknej aleji Corniche ze sławną plażą z białym piaskiem. Wjedziemy w centrum by zobaczyć "kilometr zero". Zwiedzimy Fortece Qasr Al Hosn i muzeum Abu Dhabi, oraz Parlament Emiratów Arabskich. Ostatni przystanek to Wielki Meczet Sheika Zayeda, który będziemy zwiedzać przy zachodzie słońca. Można wtedy podziwiać jak meczet wspaniale prezentuje się zarówno w dzień i w nocy, kiedy jest oświetlony w różnych kolorach, zależnie od fazy księżycowej. Ten zdumiewający budynek może pomieścić 40 tys. wiernych, co sprawia, że jest jednym z największych meczetów na świecie.

Cena: 140 USD/ od osoby             Cena: 100 USD/ od dziecka (do 12. roku życia)

* cena dla grup min. 3 osobowych. Cena dla 2 osób lub grup większych niż 10 osób ustalana indywidualnie drogą mailową bądź telefoniczną.

Cena zawiera:

 • kierowcę/przewodnika polskiego
 • transport prywatnym minivanem/ samochodem osobowym (w zalezności od ilości osób)
 • bilety wstępu na wszystkie atrakcje wymienione w programie (muzeum Qasr Al Hosn oraz Parlament)
 • odbiór z hotelu

Cena nie zawiera:

 • napiwków (opcjonalnie)
 • obiadu

Informacje dodatkowe

Jeżeli Państwa hotel jest w innych Emiratach niż Dubaj jest ekstra doplata:

 • Hotel w Sharjah /Ajman : 20 USD/ os.
 • Hotel w Ras Al Khaimah : 25 USD/ os.
 • Hotel w Fujeirah / Khor Fakkan: nie organizujemy ze względu na dużą odległość
 • Wymagany jest stosowny ubiór by odwiedzić meczet i niektóre muzea. Nie są dozwolone krótkie spodnie oraz koszulki bez ramiączek. Nogi i ręce muszą być zakryte zarówno przez mężczyzn jak i przez kobiety. Kobiety muszą również nakryć głowę chustą. Nie zastosowanie się do powyższych zasad może skutkować odmową pozwolenia wstępu do niektórych obiektów. 

UWAGA! Przy rezerwacji pobierany jest zadatek. W przypadku odwołania wycieczki przez uczestnika nie podlega on zwrotowi.

Główne atrakcje

 • 5-6 godzinna wycieczka po Abu Dhabi
 • Zwiedzanie najważniejszych atrakcji Abu Dhabi z prywatnym przewodnikiem
 • Zobaczenie luksusowego hotelu Emirates Palace 
 • Wjazd na teren toru F1, Yas Marina Circuit
 • Zwiedzanie Wielkiego Meczetu Sheika Zayeda 
 • Zobaczenie niektórych pałaców szejków
 • Poznanie najbogatszego emiratu w kraju 
 • Przejazd przez centrum miasta i kilometr zero w Abu Dhabi
 • Zwiedzanie Parlamentu Emiratów Arabskich
 • Zwiedzanie najstarszego budynku w Abu Dhabi, forteca Qasr Al Hosn z 1761 roku 

1
Wybierz datę podróży

2
Liczba podróżnych

Dorosłych (12+ wieku)
Dziecko (Wiek 4 do 11)
Niemowlę (Wiek 0 do 3)

3
Dane zamawiającego

ajax loader

Zaufali nam

Logo - 25 Logo - 32 Logo - 8 Adidas Logo - 34 PZU Logo - 13
Prawa autorskie ©2015 Wszelkie prawa zastrzeżone przez FunSail. http://fun-travel.pl/
Zaprogramowane przez: Golan.pl