ajax loader
5 zdjęć

Ferrari World Abu Dhabi

główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri

Abu Dhabi i Ferrari World

1 Opinia
Czas trwania wyprawy: 9 godzin
ID wycieczki: 48
Cena od 190 USD

Abu Dhabi: Prywatna wycieczka po mieście z polskim przewodnikiem oraz  wycieczka do Ferrari World (Park Ferrari) – wyjazd z Dubaju.

Odwiedź Ferrari World – park tematyczny Ferrari. Znajdujący się na Yas Island w Abu Dhabi, największy na świecie zamknięty park tematyczny oferuje gościom, niezwykłe przejażdżki, wirtualne tory wyścigowe i atrakcje dla dzieci. Odwiedź wirtualną fabrykę Ferrari oraz doświadcz ekscytujących doświadczeń 4D. Ponadto dzieci mogą skorzystać ze szkółki wyścigowej oraz pobawić się podczas przejażdżek.  
 
To tutaj można przejechać się najszybszą kolejką górską świata, rozwijającą prędkość do 240 km/h. Do 100 kilometrów na godzinę ta niezwykła kolejka rozpędza się w zaledwie dwie sekundy. Została otwarta 28 października 2010 roku i od tego momentu cieszy się niesłabnącą popularnością. Jej całkowita długość wynosi około 2000 metrów, w najwyższym punkcie osiąga ona wysokość nieco ponad 50 metrów.

Inna ciekawa atrakcja w obiekcie Świat Ferrari to maszyna G-Force, która potrafi wystrzelić odważnych turystów nawet na wysokość 62 metrów, gdzie odczuwalne jest przeciążenie ok 3,8 G. Bardzo popularne są również liczne symulatory.

ZWIEDZANIE MIASTA:

Wybierz się na zwiedzanie najważniejszych miejsc w stolicy zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wyprawa obejmuje między innymi zwiedzanie Wielkiego Meczetu Sheika Zayeda, luksusowy hotel Emirates Palace. Przy okazji usłyszysz wiele opowieści o Sheiku Zayedzie, który uznawany jest za osobę niezwykle zasłużoną dla rozwoju Abu Dhabi i Emiratów. Dowiesz się również jak wyglądało życie w tym mieście zanim odkryto tam złoża ropy naftowej. 

Wycieczka obejmuje równiez wizytę w słynnym na całym świecie Parku Ferrari (ok. 3 godziny zabawy w parku rozrywki z najszybszym rollercosterem na świecie!)

Czas startu: 9:30 (odbiór uczestników z hotelu)

Czas trwania: około 8 -9 godzin

Szczegóły powrotu: powrót do miejsca startu, do wskazanego hotelu

Główne atrakcje

 • 3 godzinna zabawa w Parku Ferrari w Abu Dhabi
 • 4,5 godzinna wycieczka po Abu Dhabi
 • zwiedzanie trzech najważniejszych atrakcji Abu Dhabi z prywatnym przewodnikiem
 • zwiedzanie Meczetu Sheikh Zayed Bin Sultan Al-Nahyan Mosque
 • poznanie postaci Sheikha Zayeda podczas zwiedzania Muzeum Zayed Centre oraz oglądania zgromadzonych tam eksponatów

Szczegółowy opis

Jest to idealna wycieczka dla osób, które chcą połączyć rozrywkę ze zwiedzaniem i mogą przeznaczyć tylko parę godzin na zwiedzanie miasta. Zobaczysz historyczne atrakcje oraz dowiesz się, jak wyglądało Abu Dhabi przed odkryciem złóż ropy naftowej. Będzie to wspaniała okazja, aby poznać zarówno nowoczesną, jak i tradycyjną stronę tego tętniącego życiem miasta. Po opuszczeniu portu Mina Port Zayed w Abu Dhabi, udasz do centrum miasta się na spotkanie z prywatnym przewodnikiem. Następnie wybierzesz się na zwiedzanie miasta klimatyzowanym minivanem. Stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Dhabi, często nazywana jest arabskim klejnotem, co odzwierciedla okazałe i kosztowne zabytki oraz budynki, reprezentujące nowoczesną i imponującą architekturę. Podczas wycieczki po mieście będzie wiele okazji do podziwiania widoków oraz wysłuchania wielu ciekawych opowieści przewodnika. Pierwszy przystanek to Meczet Sheikh Zayed Bin Sultan Al-Nahyan Mosque, zwany wielkim meczetem. Ten zdumiewający budynek może pomieścić 40 tys. wiernych, co sprawia, że jest jednym z największych meczetów na świecie. Następnie odwiedzimy Zayed Centre – muzeum poświęcone Sheikhowi Zayedowi, który uważany jest za ojca narodu. Wewnątrz muzeum możemy podziwiać liczne pamiątki, zdjęcia, samochody oraz wypchane lwy i gepardy. Wracając będziemy przejeżdżać wzdłuż przepięknego Corniche ze sławną plażą z białym piaskiem. Wycieczka kończy się w miejscu, z którego wyruszaliśmy.

Cena: 190 USD/ od osoby             Cena: 170 USD/ od dziecka (do 12. roku życia)

Cena zawiera:

 • kierowcę/przewodnika polskiego
 • transport prywatnym minivanem/ samochodem osobowym (w zalezności od ilości osób)
 • bilety wstępu na wszystkie atrakcje wymienione w programie
 • odbiór z hotelu

Cena nie zawiera:

 • napiwków (opcjonalnie)

Informacje dodatkowe

Jeżeli Państwa hotel jest w innych Emiratach niż Dubaj, obowiązuje dodatkowa dopłata za transfer:

 • Hotel w Sharjah /Ajman: 20 USD/ os.
 • Hotel w Ras Al Khaimah / Abu Dhabi: 20 USD/ os.
 • Hotel w Fujeirah / Khor Fakkan : nie dowozimy ze względu na odległość.
 • UWAGA: Wymagany jest stosowny ubiór, by odwiedzić meczet. Nie są dozwolone krótkie spodnie oraz koszulki bez rękawów. Nogi i ręce muszą być zakryte zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Kobiety muszą również nakryć głowę chustą, mieć długie rękawy oraz spodnie/spódnice do kostek. Chustka nie może służyć do zakrycia rąk. Spodnie nie moga być obcisłe, a materiał nie może być prześwitujący. Nie zastosowanie się do powyższych zasad może skutkować odmową pozwolenia wstępu do meczetu. 

Szczegóły oferty

Odbiór z hotelu nastąpi około 30-60 minut wcześniej. Wyznaczone godziny mogą ulec zmianie ze względu na warunki drogowe. Dzień przed wycieczką potwierdzona zostanie godzina odbioru z hotelu.

Dodatkowe informacje 

 • Rollercoastery w Parku Ferrari nie sa polecane dla osób mających problemy z sercem
 • Proszę wziąć pod uwagę, że niektóre atrakcje w Parku Ferrari są czasami zamknięte w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych
 • Przy rezerwacji pobierany jest zadatek. W przypadku odwołania wycieczki przez uczestnika nie podlega on zwrotowi.

Szczegółowy opis wycieczki do Abu Dhabi i Ferrari World

Klimatyzowanym autokarem z przewodnikiem odbierzemy cię z twojego hotelu w centrum Dubaju. Jadąc w kierunku Abu Dhabi będziemy podziwiać po drodze lokalne drapacze chmur oraz otaczającą pustynię. Park rozrywki Ferrari World umiejscowiony jest na Yas Island w Abu Dhabi. Jest on największym zamkniętym parkiem rozrywki z około 20 atrakcjami dla rodzin. Po około 30 minutach drogi, dojedziemy do parku. Będąc na miejscu koniecznie skorzystaj z Ferrai Rosso – najszybszego rollercoastera na świecie, który mocno podnosi adrenalinę. Wybierz się również w wirtualną podróż po historycznej fabryce Ferrari w Maranello, skorzystaj w rodzinnych przejażdżek, spróbuj swoich sił na symulatorze wyścigów Scuderia Challenge. Dla dzieci znajdziemy również wiele rozrywek, takich jak zabawy w Junior Training Camp, prowadzenie śmiesznych samochodów, wyścigi. W międzyczasie można zrobić sobie przerwę na lunch w jednej z lokalnych restauracji albo kafejek, jak również zakupić pamiątki w firmowych sklepach Ferrari. Zwiedzanie miasta. Na koniec wracamy do autokaru o wcześniej umówionej godzinie i wracamy do Dubaju. Transport do hotelu.

1
Wybierz datę podróży

2
Liczba podróżnych

Dorosłych (12+ wieku)
Dziecko (Wiek 4 do 11)
Niemowlę (Wiek 0 do 3)

3
Dane zamawiającego

ajax loader

Opinnie

1 Opinia

Ferrari World

Super Super super ! Szczególnie komus o mocnych nerwach polecam pierwszy wagonik jadac rollercoasterem Formula Rosso !! Adrenalina !  Rewelacja. Pozatym fajne dla rodzin z dziećmi

03 Kwiecień 2015
Kasia Tyrlakowska
Ocena

Zaufali nam

Logo - 27 Logo - 9 Logo - 11 Grupa ITI Logo - 2 Logo - 34 Logo - 16
Prawa autorskie ©2015 Wszelkie prawa zastrzeżone przez FunSail. http://fun-travel.pl/
Zaprogramowane przez: Golan.pl