ajax loader
9 zdjęć

Historyczny Dubaj

główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri główne zdjęcie galeri

Historyczny Dubaj w ½ dnia.

Czas trwania wyprawy: 4,5 godziny
ID wycieczki: 45
Cena od 50 USD

UWAGA : W terminie 01.05. - 30.09. wycieczka ta nie jest organizowana ze względu na bardzo wysokie temperatury (45-55C) i wilgotność​ (80-90%), a przez większość wycieczki przebywa się na zewnątrz.

W zamian proponujemy równie ciekawą wycieczkę Dubaj Top 10. Również zwiedza się starą część​ miasta, jednak mniej czasu przebywa się na zewnątrz. 

Zwiedzanie historycznego Dubaju – pół dnia

Poznaj historyczną stronę Dubaju oraz kolorowe kosmopolityczne życie tego miasta podczas wycieczki z nami. Zobaczysz najbardziej znane budynki, takie jak hotel w kształcie żagla, czyli Burj Al-Arab hotel, piękny meczet Jumeirah Mosque oraz wysłuchasz wielu ciekawych opowieści o Dubaju i Emiratach od polskiego przewodnika, który od lat mieszka w Dubaju. Po drodze zobaczysz wiele malowniczych miejsc oraz dzielnice mieszkalne, jak również odwiedzisz Bastakiya, czyli najstarszą dzielnicę mieszkalną Dubaju, gdzie kupcy z Iranu i Baluczistanu budowali pierwsze w Dubaju domy z koralowców. Przemierzymy też Dubai Creek na pokładzie wodnej taksówki zwanej abrą i odwiedzimy targ przypraw Souq. Przewidziany jest również czas wolny na zakupy na migoczącym biżuterią Deira Gold Souq.
 
Miejsce startu: hotel zlokalizowany w centrum Dubaju
 
Minimalna ilość osób na rezerwacje: 3 osoby 
 
Czas startu: 08.30 – 09.00 Odbiór z hotelu nastąpi przed terminem wskazanym powyżej, należy skontaktować się wcześniej, by ustalić dokładną godzinę odbioru.
 
Czas trwania: około 4h 30min
 
Szczegóły powrotu: powrót do miejsca startu

Główne atrakcje

 • zwiedzanie Dubaju z polskim przewodnikiem
 • możliwość sfotografowania Burj Al-Arab hotel
 • obejrzenie meczetu Jumeirah Mosque
 • zwiedzanie starówki Bastakiya
 • zwiedzanie Muzeum Dubajskiego, najstarszego budynku w Dubaju
 • podróż taksówką wodną przez Dubai Creek
 • zwiedzanie niesamowitego Taru Przypraw Spice Souq oraz zakupy na Deira Gold Souq

Szczegółowy opis

Po odebraniu Cię z hotelu zlokalizowanego w centrum Dubaju, przewieziemy Cię do pierwszego przystanku, czyli Burj Al-Arab hotel. Zlokalizowany na plaży sztucznej wyspy Jumeirah Beach hotel jest jednym z najwyższych na świecie i mierzy 321 metrów. Zatrzymamy się, by zrobić zdjęcia, a następnie zobaczymy wybrzeże Jumeirah. Kolejny przystanek to Bastakiya. Miejsce to przedstawia tradycyjną stronę Dubaju. Zobaczymy również Al-Fahidi Fort, gdzie znajduje się Muzeum Dubajskie, by potem na pokładzie taksówki wodnej - abry - przedostać się przez Dubai Creek do Deira. Tam odwiedzimy znany Targ przypraw Spice Souq, gdzie można zakupić m.in. daktyle w czekoladzie, szafran z Iranu, kadzidła i różne pamiątki, magnesy, pocztówki oraz lokalne arabskie stroje. Następne chwile spędzimy na targu Deira Gold Souq, gdzie będziemy mieć czas wolny na zrobienie pamiątkowych zakupów. 
* cena dla grup min. 10-osobowych. 
* wycieczka realizowana dla min. 10-osobowych grup

Cena zawiera: 

 • opiekę lokalnego polskiego przewodnika
 • transport z/do hotelu w Dubaju (nie ma możliwosci organizowania tej wycieczki z innych Emiratów)
 • bilety wstępu, taksówka wodna abra
 • transport klimatyzowanym minivanem/samochodem/autokarem ( w zależności od wielkości grupy)
 • woda/ napoje bezalkoholowe 

Cena nie zawiera:

 • napiwki (opcjonalnie)
 • jedzenie

Uwaga !

Atrakcja dostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jeśli osoba taka potrzebuje asysty, należy przyjść na wycieczkę w towarzystwie opiekuna.

 

1
Wybierz datę podróży

2
Liczba podróżnych

Dorosłych (12+ wieku)
Dziecko (Wiek 4 do 11)
Niemowlę (Wiek 0 do 3)

3
Dane zamawiającego

ajax loader

Zaufali nam

Logo - 25 Logo - 12 Logo - 24 Logo - 30 Logo - 23 Logo - 22 Logo - 15
Prawa autorskie ©2015 Wszelkie prawa zastrzeżone przez FunSail. http://fun-travel.pl/
Zaprogramowane przez: Golan.pl