Top 10 - Abu Dhabi ( Abu Zabi )

ABU DHABI

Miasto leżące w emiracie o tej samej nazwie jest stolicą i zarazem głównym miastem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Stanowi niezwykłe połączenie arabskiej tradycji z niesamowitym bogactwem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Metropolia, choć mniej modernistyczna niż Dubaj, ocieka bogactwem i robi na przyjezdnych piorunujące wrażenie. Turyści mogą tutaj podziwiać wspaniałą, nowoczesną architekturę miejską z drapaczami chmur, a z drugiej strony można tu zobaczyć także robiący niesamowite wrażenie, ósmy pod względem wielkości meczet na świecie - Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Mosque, czyli Wielki Meczet, zabytkowy fort Al Hosn (Qasr Al Hosn), Kobiece Centrum Rzemiosła Artystycznego (Women’s Handicraft Centre) oraz wiele innych niezwykle ciekawych miejsc.

Meczet Szejka Zayeda Bin Sultana Al Nahyana

To architektoniczne dzieło sztuki jest jednym z największych meczetów na świecie o pojemności 40000 wiernych. Składa się on z 82 kopuł, ponad 1000 kolumn, posiada pozłacane 24 karatowym złotem żyrandole i największy na świecie ręcznie tkany dywan. Główna sala modlitewna jest zdominowana przez jednen z największych na świecie żyrandoli o średnicy mierzącej 10 metrów, wysokości 15 metrów i wadze 12 ton. Pierwszą ceremonią meczetu był pogrzeb Sheika Zayeda, którego imię nosi świątynia. Został on tu też pochowany. Błyszczące baseny otaczające meczet, uwydatniają jego piękno. Promieniujące w słońcu kolory biały i złoty w nocy pełnią funkcję oświetlenia, odbijając światło Księżyca i wyznaczając jego fazy.

Corniche

Corniche to długa droga - bulwar rozciągający się na prawie 6 km lub 4 km od hotelu Sheraton do hotelu Hilton. Droga ta obejmuje tereny zabaw dla dzieci, oddzielne ścieżki rowerowe i chodniki, kawiarnie i restauracje, a także plażę Corniche Beach.

Hotel Emirates Palace

Zbudowany jako ikona Emiratów prezentująca kulturę arabską i gościnność w najlepszym wydaniu, Emirates Palace wchodzi w skład sieci hoteli Kempinski. Koszt budowy wyniósł ponad 3 miliardy USD. Hotel często gości światowych przywódców, gwiazdy, podróżujących służbowo i dla przyjemności, gwarantując naprawdę niezapomniane i wyjątkowe doświadczenie, luksusowe nowoczesne udogodnienia i komfortowe warunki.
Hotel położony jest na 1,3 km odcinku prywatnej, pięknej plaży i w otoczeniu 100 ha trawników i bujnych ogrodów. Emirates Palace dysponuje 302 pokojami o standardzie "najbardziej luksusowego luksusu" ("deluxe luxury room") oraz 92 apartamentami. Zatrudnia ok. 2000 pracowników, znających 50 języków świata.

Na terenie hotelu znajduje się 17 sklepów międzynarodowych luksusowych sieci handlowych. Budowę hotelu rozpoczęto w grudniu 2001r. Hotel przyjął pierwszych gości w lutym 2005 r.

Ze względu na luksusowe wnętrza obiektu uznano, że nie wypada nazywać go hotelem. Stąd w powszechnym użyciu jest określenie pałac.

Heritage Village

„Wioska dziedzictwa” prowadzona przez Klub Dziedzictwa Emiratów to rekonstrukcja tradycyjnej wioski oazowej, która zapewnia ciekawy wgląd w przeszłość Emiratów. Tradycyjne aspekty życia na pustyni, w tym ogniska z dzbankami do kawy, namioty z włosia koziego oraz system nawadniania Falaj, są ciekawie ukazane w muzeum.
Prowadzone są także warsztaty, podczas których rzemieślnicy muszą wykazać się tradycyjnymi umiejętnościami, takimi jak praca w metalu i przy naczyniach ceramicznych, a kobiety w tkaniu i przędzeniu. Rzemieślnicy chętnie dzielą się swoimi umiejętnościami. Znajdujący się tu mały sklep z przyprawami to prawdziwa uczta dla oczu i nosa - można tu nabyć szereg suszonych ziół, czy ręcznie robione mydło.

Qasr Al Hosn

Pomimo obecności wieżowców górujących nad białymi ścianami tego budynku, Qasr Al Hosn (znany także jako Pałac Al Hosn lub Biały Pałac) pozostał jedną z wielu ikon Abu Dhabi, opowiadając historię władzy rodziny Al Nahyan z XVIII wieku.

Wraz z rozwojem osadnictwa i rosnącego znaczenia handlowego Abu Dhabi, strażnica pałacu została zmieniona przez dodanie murów obronnych, które zostały przebudowane do fortu przez Sheikha Shakhboot bin Diyab około 1795 roku. Od tego czasu Qasr Al Hosn łączył administrację, a także zaplecze pobytowe dla rządzącej rodziny Al Nahyan.

PARK FERRARI WORLD

To pierwszy na świecie park rozrywki Ferrari i największa atrakcja tego typu. Miejsce to stanowi hołd dla pasji, doskonałości, osiągnięć i myśli technicznej, które firma Ferrari wypracowała przez wiele lat działalności i które reprezentuje także dziś.
Park powstał na sztucznej wyspie Yas. Muzeum nie dość, że robi imponujące wrażenie na ziemi, jest doskonale widoczne z powietrza. Dach obiektu przyjął bowiem kształt meduzy, który wznosi się do środka, natomiast w samym centrum zapada się w formie leja.

Znajduje się tu ponad 20 najwyższej jakości atrakcji, a każda skonstruowana jest w taki sposób, aby ożywić inny fragment historii Ferrari. Można tu zobaczyć Maranello oczami samego Enzo, poczuć przeciążenia przy zawrotnej prędkości i zgłębiać wiedzę techniczną przekazywaną przez same legendy w fabryce czy w pit stopie. Goście mogą wsiąść do interaktywnych foteli i przejechać przez silnik Ferrari 599 GTB Fiorano pokonując drogę, jaką odbywa paliwo, oglądając od środka pracę tłoków i całą niewiarygodną maszynerię.

Ferrari World oferuje również wiele atrakcji dla miłośników mocnej adrenaliny. W budynku są bowiem umieszczone rollercoastery, z wagonikami w kształcie bolidów Ferrari. Każdy z nich rozpędza się do zawrotnej prędkości ok. 240 km/h. Obiekt przyciąga turystów masą innych atrakcji, wśród nich znaleźć można: teatr, park przypominający ojczyznę Ferrari, wiele kawiarni, restauracji oraz sklepów, w których zaopatrzyć się można w pamiątki.

GŁÓWNE ATRAKCJE:

 

Hotele

Zaufali nam

Logo - 30 Logo - 6 Logo - 35 Logo - 31 Logo - 37 Logo - 19 Logo - 12
Prawa autorskie ©2015 Wszelkie prawa zastrzeżone przez FunSail. http://fun-travel.pl/
Zaprogramowane przez: Golan.pl